18-noyabr – O‘zbekiston Respublikasi Davlat bayrog‘i qabul qilingan kun
Joriy yilning 18-noyabr kuni Qashqadaryo viloyati Elektromagnit moslashuv xizmatida O‘zbekiston Respublikasi Davlat bayrog‘i qabul qilinganligining 33 yilligiga bag‘ishlangan ma’naviy-ma’rifiy tadbir tashkil etildi.
Tadbirda davlatimizning muhim ramzlaridan biri O‘zbekiston Respublikasi Davlat bayrog‘i to‘g‘risida so‘z bordi. Bu yil O‘zbekiston Respublikasining “Davlat bayrog‘i to‘g‘risida”gi Qonuni qabul qilinganligiga 33 yil to‘ldi. 1991-yil 18-noyabrdagi O‘zbekiston Respublikasi Oliy Kengashining navbatdan tashqari VII sessiyasida tasdiqlangan Davlat bayrog‘i – mamlakat davlat suverenitetining ramzi hisoblanib, u jahon hamjamiyatida mustaqil O‘zbekiston davlati borligini anglatadi va o‘zida milliy-madaniy an’analarimizni aks ettiradi.
Tadbir davomida qatnashchilarga bayrog‘imiz to‘g‘risida atroflicha tushunchalar berilib, mavzuga doir qiziqarli maʼlumotlar ham taqdim etildi. Qatnashchilar o‘rtasida fikr-mulohazalar almashildi.

18 ноября – день принятия Государственного флага Республики Узбекистан
18 ноября текущего года в Cлужбе электромагнитной совместимости Кашкадарьинской области было организовано духовно-просветительское мероприятие, посвященное 33-летию принятия Государственного флага Республики Узбекистан.
На данном мероприятии речь шла об одном из важнейших государственных символов-Государственном флаге Республики Узбекистан. В этом году исполнилось 33 года со дня принятия Закона «О Государственном флаге Республики Узбекистан». Государственный флаг, утвержденный на внеочередной VII сессии Верховного Совета Республики Узбекистан 18 ноября 1991 года, считается символом государственного суверенитета страны, он символизирует существование независимого государства Узбекистан в мировом сообществе и это отражает наши национальные и культурные традиции.
В ходе мероприятия участникам была предоставлена ​​подробная и интересная информация о нашем флаге. После чего участники мероприятия обменялись своими мнениями.