Jizzax viloyati IIB qoshidagi akademik litseyda tashkil etilgan o‘quv seminari
Joriy yilning 22-may kuni Jizzax viloyati Ichki ishlar boshqarmasi akademik litseyi binosida o‘quv-seminari tashkil etildi. Mazkur tadbir O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2020-yil 22-dekabrdagi “Radiochastota spektridan foydalanish sohasida ruxsat etish hamda radioelektron vositalar va yuqori chastotali qurilmalardan foydalanishni tartibga solish to‘g‘risida”gi 801-son qaroriga muvofiq o‘tkazildi.
O‘quv-seminarni o‘tkazishdan ko‘zlangan maqsad 2023-yil davomida O‘zbekiston Respublikasi hududida radioelektron vositalar va yuqori chastotali qurilmalarni sotib olish (berish), sotish va (yoki) o‘rnatish (qurish), olib kirish va ulardan foydalanish tartibiga rioya etilishi ustidan nazorat o‘rnatish bo‘yicha chora-tadbirlar rejasi ijrosini ta’minlashdan iborat bo‘ldi.
O‘quv seminarida Jizzax viloyat Ichki ishlar boshqarmasi, YHXB, litsey o‘quvchilari hamda O‘zkomnazorat inspeksiyasining Jizzax viloyat hududiy sho‘basi xodimlari ishtirok etishdi.

Организован учебный семинар в академическом лицее УВД Джизакской области
22 мая текущего года в здании академического лицея УВД Джизакской области был организован учебный семинар. Это мероприятие было проведено в соответствии с постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан от 22 декабря 2020 года №801 «О регулировании в области использования радиочастотного спектра и использования радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств».
Целью учебного семинара было обеспечение исполнения плана мероприятий по установлению контроля за соблюдением порядка приобретения (передачи), строительства (установки), эксплуатации на территории Республики Узбекистан и ввоза из-за границы радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств в 2023 году.
В учебном семинаре, организованном в академическом лицее УВД Джизакской области, приняли участие учащиеся Джизакского областного управления внутренних дел, СБДД, ученики лицея, а также сотрудники Джизакского областного отделения инспекции Узкомназорат.