Konstitutsiya - xalqchil davlat, barqaror taraqqiyot va farovon hayot asosi
Oʻzbekiston Respublikasining Konstitutsiyasi xalqimiz siyosiy-huquqiy tafakkurining yuksak namunasidir. U hech kimga qaram bo‘lmasdan, erkin va ozod, tinch va osoyishta, farovon yashashning qonuniy kafolati bo‘lib kelmoqda.
Joriy yilning 6‑dekabr kuni Oʻzbekiston Respublikasi Raqamli texnologiyalar vazirligi Qoraqalpog‘iston Respublikasi hududiy sho‘basi, soha korxona va tashkilotlar orasida Konstitutsiyamizning 31 yilligi hamda 9‑dekabr xalqaro korrupsiyaga qarshi kurashish kuni munosabati bilan tadbir o‘tkazildi.
Tadbirga Qoraqalpog‘ison Respublikasi Adliya vazirligi xodimi M.Xojaxmetova tashrif buyurib, yangilangan Konstitutsiyamizning mazmun-mohiyati hamda korrupsiya sohasidagi qonun hujjatlarining mazmun-mohiyati haqida nutq so‘zladi.
Mazkur tadbirda soha korxonalar boshliqlari va xodimlari, shuningdek Qoraqalpog‘iston Respublikasi Elektromagnit moslashuv xizmati boshlig‘i va xodimlari ishtirok etdilar.

Конституция – демократическое государство, стабильное развитие и основа благополучной жизни
Конституция Республики Узбекистан является высоким образцом политико-правового мышления нашего народа. Это юридическая гарантия свободной и независимой, мирной и спокойной жизни без зависимости от кого-либо.
6 декабря текущего года в связи с 31-летием нашей Конституции и 9 декабря – Международным днём борьбы с коррупцией региональным сектор Республики Каракалпакстан Министерства цифровых технологий Республики Узбекистан, предприятиями и организациями  отрасли было проведено мероприятие.
Сотрудник Министерства юстиции Республики Каракалпакстан М.Ходжахметова посетила мероприятие и выступила с докладом о сути нашей обновленной Конституции и содержание законодательства в сфере коррупции.
На событии приняли участие руководители и сотрудники предприятий отрасли, а также руководитель и сотрудники Службы электромагнитной совместимости Республики Каракалпакстан.