Mustaqillik – erkin va baxtli yashash huquqi demakdir!
Ko‘p millatli xalqimiz shu kunlarda Vatanimizning ijtimoiy-siyosiy, ma’naviy-ma’rifiy hayotida butunlay yangi davrni boshlab bergan unutilmas tarixiy voqea – O‘zbekiston Respublikasi davlat mustaqilligining o‘ttiz ikki yillik sanasini baland ruh va ko‘tarinki kayfiyat bilan nishonlashmoqda.
000000000000001000x750.jpg
O‘zbekiston Respublikasi davlat mustaqilligining o‘ttiz ikki yillik bayramini munosib tarzda o‘tkazish maqsadida joriy yilning 29-avgust kuni Qoraqalpog‘iston Respublikasi Elektromagnit moslashuv xizmatida “Yangi hayot uchun, Yangi O‘zbekiston uchun!” mavzusida davra suhbati tashkil etildi.
Prezidentimiz Shavkat Miromonovich “O‘zbekiston Respublikasi davlat mustaqilligining o‘ttiz ikki yillik bayramiga tayyorgarlik ko‘rish va uni o‘tkazish to‘g‘risida”gi qarorni imzoladi.
Aynan 1991-yil 31-avgust kuni xalq o‘z vatani, taqdiri va kelajagiga o‘zi egalik qilish huquqini qo‘lga kiritgan edi. Dunyo xaritasida O‘zbekiston Respublikasi - yangi suveren va mustaqil davlat paydo bo‘lgan.
777777771000x750.jpg
Mustaqillik - yangilangan Konstitutsiyamiz, so‘nggi yillarda respublikamiz iqtisodiyotining barcha tarmoqlarini rivojlantirish bo‘yicha amalga oshirilayotgan keng ko‘lamli islohotlar poydevoridir.

В эти дни наш многонациональный народ отмечает тридцать вторую годовщину независимости Республики Узбекистан – незабываемое историческое событие, открывшее совершенно новую эпоху в общественно-политической, духовно-просветительской жизни нашей страны, с высоким уровнем духа и приподнятое настроение.
В целях достойного празднования тридцать второй годовщины государственной независимости Республики Узбекистан, 29 августа текущего года в Службе электромагнитной совместимости Республики Каракалпакстан был организован круглый стол на тему «За новую жизнь, за новый Узбекистан!»
Президент Шавкат Миромонович подписал постановление
«О подготовке и проведении празднования 32-й годовщины государственной независимости Республики Узбекистан».
Именно 31 августа 1991 года народ получил право владеть своей Родиной, судьбой и будущим. Республика Узбекистан появилась на карте мира как новое суверенное и независимое государство.
Независимость - это основа нашей обновленной Конституции, масштабных реформ, реализованных в последние годы для развития всех отраслей экономики нашей республики.