2024-yil 5-iyul kuni Namangan viloyati IIB o‘quv zalida Namangan viloyati EMMX muhandislari tomonidan “Radioelektron vositalarni noqonuniy ravishda foydalanishlarni oldini olish” mavzusida o‘quv seminari tashkil etildi.
Seminarda, O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2020-yil 22-dekabrdagi “Radiochastota spektridan foydalanish sohasida ruxsat etish hamda radioelektron vositalar va yuqori chastotali qurilmalardan foydalanishni tartibga solish to‘g‘risida”gi 801-sonli qarorning mazmun-mohiyatini hamda ushbu qarorga qo‘shimcha va o‘zgartirishlar kiritilganligi to‘g‘risida tushintirilib o‘tildi.
O‘quv seminari ishtirokchilari, radiochastota spektri monitoringi va elektromagnit moslashuvi yo‘nalishida o‘zlarini qiziqtirgan savollariga to‘liq javob oldilar.
Seminar so‘ngida, noqonuniy REV va YuChQlardan viloyatimiz hududiga noqonuniy foydalanishni oldini olish, bu yo‘nalishda nazorat sifatini oshirish maqsadida viloyat ichiki ishlar boshqarmasi va Namangan viloyati EMMX o‘rtasida qo‘shma tadbirlar olib borish borasidagi ishlarni kuchaytirish to‘g‘risida kelishib olindi.

5 июля 2024 года в учебном зале УВД Наманганской области специалистами нашей службы был организован обучающий семинар на тему “Предупреждение незаконного использования радиоэлектронных средств”.
На семинаре было разъяснено содержание постановления Кабинета Министров Республики Узбекистан от 22 декабря 2020 года № 801 “О регулировании в области использования радиочастотного спектра и использования радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств”, а также о внесении дополнений и изменений в данное постановление.
Участники семинара получили ответы на интересующие их вопросы в области мониторинга радиочастотного спектра и электромагнитной совместимости.
По окончании семинара, была достигнута договоренность об усилении работы по проведению совместных мероприятий между региональным управлением внутренних дел и СЭМС Наманганской области в целях предотвращения незаконного использования РЭС и ВЧУ на территории нашей области, повышения качества контроля в этом направлении.