O‘zbekiston Respublikasi Davlat bojxona qo‘mitasi Sirdaryo viloyati boshqarmasida o‘quv seminari o‘tkazildi
2024-yil 1-mart kuni Sirdaryo viloyati Elektromagnit moslashuv xizmati hamda “O‘zkomnazorat” Inspeksiyasining Sirdaryo viloyati hududiy shu’basi xodimlari hamkorligida  O‘zbekiston Respublikasi Davlat bojxona qo‘mitasi Sirdaryo viloyati boshqarmasida  o‘quv seminari o‘tkazildi.
Seminarda O‘zbekiston Respublikasi Davlat bojxona qo‘mitasi Sirdaryo viloyati boshqarmasi xodimlari Sirdaryo viloyati EMMX faoliyati, uning funksional vazifalari, radiomonitoring tizimining umumiy texnik imkoniyatlari, shuningdek, O‘zbekiston Respublikasi hududiga REV va YuChQlarni olib kirish tartibi bilan tanishdilar.
Shu bilan birga, seminar ishtirokchilari tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2020-yil 22-dekabrdagi 801-sonli Qarori bilan tasdiqlangan “O‘zbekiston Respublikasi hududida radioelektron vositalar va yuqori chastotali qurilmalarni sotib olish (berish), sotish va (yoki) o‘rnatish (qurish), olib kirish, ulardan foydalanish tartibiga rioya qilinishi ustidan nazoratni tashkil etish hamda radioxalaqitlarni bartaraf etishda vazirlik va idoralarning o‘zaro hamkorligi to‘g‘risida”gi Nizom batafsil o‘rganib chiqildi.

В Управлении Государственного таможенного комитета Республики Узбекистан по Сырдарьинской области проведён учебный семинар
1 марта 2024 года в Управлении Государственного таможенного комитета Республики Узбекистан по Сырдарьинской области сотрудниками Службы электромагнитной совместимости Сырдарьинской области, а также территориального отделения Инспекции  “Узкомназорат” по Сырдарьинской области был проведён учебный семинар.
На семинаре сотрудники Управления Государственного таможенного комитета Республики Узбекистан по Сырдарьинской области были ознакомлены с деятельностью СЭМС Сырдарьинской области, её функциональными обязанностями, общими техническими возможностями системы радиомониторинга, а также порядком ввоза РЭС и ВЧУ на территорию Республики Узбекистан.
Кроме этого, участники семинара  подробно изучили  Положение “О взаимодействии  министерств и ведомств при организации контроля за соблюдением порядка приобретения (передачи), продажи и (или) установки (строительства), ввоза, использования радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств на территории Республики Узбекистан, а также при устранении радиопомех”, утверждёного Постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан №801 от 22 декабря 2020 года.