Qoraqalpog‘iston Respublikasi Elektromagnit moslashuv xizmati xodimlarining farzandlari o‘rtasida stol tennisi bo‘yicha musobaqa o‘tkazildi
Qoraqalpog‘iston Respublikasi EMMXda “Sog‘lom turmush tarzini keng tatbiq etish va ommaviy sportni yanada rivojlantirish” chora-tadbirlari rejasiga muvofiq, xodimlarning farzandlari o‘rtasida sog‘lom turmush tarzini targ‘ib etish, sportga bo‘lgan qiziqishini oshirish hamda yoshlar orasida do‘stlik va hamjihatlik muhitini mustahkamlash maqsadida stol tennisi bo‘yicha sport musobaqasi tashkil etildi.
photo2025-12-2217-37-54.jpg
Tadbir davomida bolalarning sportga bo‘lgan mehrini kuchaytirish, bo‘sh vaqtlarini mazmunli tashkil etish hamda sog‘lom raqobat muhitini shakllantirishga alohida e’tibor qaratildi. Shu bilan birga, musobaqa yosh avlodni intizomli, irodali va maqsad sari intiluvchan qilib tarbiyalashda muhim ahamiyat kasb etishi ta’kidlandi.
photo2025-12-2217-37-59.jpg
Musobaqa yakunlariga ko‘ra g‘olib va sovrindorlar aniqlanib, ularga diplom va esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandilar. Tadbir ishtirokchilari va ularning ota-onalari bunday sport musobaqalarini muntazam ravishda o‘tkazib borish yoshlar tarbiyasi va jismoniy rivoji uchun juda muhim ekanini alohida qayd etdilar.
photo2025-12-2217-38-03.jpg
Mazkur sport musobaqasi Qoraqalpog‘iston Respublikasi Elektromagnit moslashuv xizmati jamoasining ijtimoiy faolligi, xodimlar va ularning oilalari o‘rtasidagi hamjihatlikni yanada mustahkamlashga xizmat qiluvchi muhim tadbirlardan biri bo‘ldi.

Среди детей сотрудников Службы электромагнитной совместимости Республики Каракалпакстан проведены соревнования по настольному теннису
В соответствии с планом мероприятий по «широкому внедрению здорового образа жизни и дальнейшему развитию массового спорта» среди детей сотрудников СЭМС Республик Каракалпакстан была организована спортивная соревнование по настольному теннису. Мероприятие было проведено с целью пропаганды здорового образа жизни, повышения интереса к спорту, а также укрепления атмосферы дружбы и сплочённости среди молодежи.
photo2025-12-2217-37-54.jpg
В ходе мероприятия особое внимание было уделено укреплению у детей интереса к спорту, содержательной организации их свободного времени, а также формированию здоровой конкурентной среды. В то же время было подчеркнуто, что соревнование имеет важное значение в воспитании у молодого поколения дисциплинированности, силы воли и целеустремлённости.
photo2025-12-2217-37-59.jpg
По итогам соревнований были определены победители и призёры, которые были награждены дипломами и памятными подарками. Участники мероприятия и их родители особо отметили, что регулярное проведение подобных спортивных соревнований имеет большое значение для воспитания молодёжи и её физического развития.
photo2025-12-2217-38-03.jpg
Данное спортивное соревнование стало одним из важных мероприятий, способствующих повышению социальной активности коллектива Службы электромагнитной совместимости Республики Каракалпакстан, а также дальнейшему укреплению сплочённости между сотрудниками и их семьями.