Strategik axborot texnologiyalarida yetakshilik dasturi Bosh axborot direktorlariga (CIO) innovatsiyalarni rivojlantirish, axborot texnologiyalari tashabbuslarini biznes maqsadlariga moslashtirish va o’z tashkilotlarida texnologiya transformatsiyasiga samarali rahbarlik qilish uchun zarur bo’lgan muhim bilim, ko’nikma va strategik qarashlarni rivojlantirishga imkon berish uchun mo’ljallangan.
Dastur tuzilishi:
- Ma’lumotlarni boshqarish va tahlil qilish
- Biznes jarayonlarini qayta ko’rib chiqish
- Iste’dod va ishlashni boshqarish
- Kiberxavfsizlik va IT risklarini boshqarish
- Stenford innovatsion usuli (Mindset Shift)
- IT boshqaruvi
- Moliyaviy menejment
Dastur shakli:
Ushbu ilmiy darajaga ega bo’lmagan dastur onlayn ma’ruzalar, interaktiv seminarlar, amaliy tadqiqotlar va real loyihalar shaklida bo’ladi. Ishtirokchilar kurs materiallari va baholash uchun o’quv boshqaruv tizimidan (LMS) foydalanish imkoniyatiga ega bo’ladilar. Dastur 6 oy davom etadi, bu ishtirokchilarga treningni kasbiy mas’uliyat bilan uyg’unlashtirish imkonini beradi. Dasturning yakuni Silikon vodiysiga tashrif buyurishga bag’ishlangan bo’lib, u yerda asosiy e’tibor biznes uchun keng imkoniyatlar eshigini ochadigan xalqaro aloqalarni o’rnatishga qaratilgan.
Baholash va sertifikatlash:
Ishtirokchilar individual va guruh topshiriqlari va taqdimotlari bo’yicha baholanadi. Dasturni muvaffaqiyatli tugatgandan so’ng, ishtirokchilar barcha ta’lim hamkorlari tomonidan e’tirof etilgan holda axborot texnologiyalari sohasida strategik yetakchilik bo’yicha tajribalarini tasdiqlovchi sertifikat oladilar.
Dastur o’qituvchilari:
Dastur taniqli professor-o’qituvchilar, jumladan, tajribali CIO’lar, soha mutaxassislari va strategik IT yetakchiligi bo’yicha kuchli tajribaga ega akademiklar tomonidan o’qitiladi.
Ta’lim dasturining maqsadlari va hamkorlar:
O‘zbekiston Respublikasi Raqamli texnologiyalar vazirligi
Sigma Co. (Shvetsiya)
Trend Micro (Yaponiya)
Myunster universiteti (Germaniya)
Exadel (AQSh)
EPAM Systems Uzbekistan
Google (AQSh)
Amazon (AQSh)
Kaliforniya universiteti, Berkli (AQSh)
Stenford universiteti (AQSh)
HP (AQSh)
Microsoft (AQSh)
Kurs tili:
Rus, ingliz (Silikon vodiysiga tashrif bilan bog’liq)
Kursning boshlanish sanasi:
Kurs 2024-yil 20 arpelda boshlanib, har shanba kuni (bayram kunlaridan tashqari) soat 10:00 dan 17:00 gacha bo’lib o’tadi.

Программа стратегического лидерства в области информационных технологий
Программа стратегического лидерства в области информационных технологий создана для того, чтобы дать возможность CIO освоить основные знания, навыки и стратегическое видение, необходимые для содействия инновациям, выравнивания инициатив в области информационных технологий с бизнес-целями и эффективного руководства технологическим преобразованием в своих организациях.
Структура программы:
• Управление данными и аналитика
• Переосмысление бизнес-процессов
• Управление талантами и производительностью
• Кибербезопасность и управление рисками в области IT
• Метод инноваций Стэнфорда (Смена мышления)
• Управление IT
• Финансовое управление
Формат обучения:
Эта программа без присвоения степени будет представлена в форме онлайн-лекций, интерактивных семинаров, анализа кейсов и реальных проектов. Участники получат доступ к системе управления обучением (LMS) для материалов курса, совместной работы и оценок. Программа рассчитана на 6 месяцев, что позволяет участникам балансировать свое обучение с профессиональными обязанностями. После образовательного этапа, планируется посещение Силиконовой Долины, где акцент сделан на установлении международных связей, открывающих двери к обширным бизнес-возможностям.
Оценка и сертификация:
Участников оценивают по индивидуальным и групповым заданиям и презентациям. По успешному завершению программы участники получат сертификат, подтверждающий их экспертность в стратегическом лидерстве в области информационных технологий с признанием всех образовательных партнеров.
Преподаватели программы:
Программу проведут выдающиеся преподаватели, включая опытных CIO, экспертов отрасли и ученых с крепкими знаниями в области стратегического лидерства в области IT.