2023-yil 23-sentabr kuni Surxondaryo viloyati EMMX xodimlari tomonidan Surxondaryo viloyati Bojxona boshqarmasi xodimlari o‘rtasida o‘quv-seminar mashg‘uloti o‘tkazildi.
Ushbu o‘tkazilgan o‘quv-seminar mashg‘uloti davomida O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2023-yil 23-avgustdagi 417-son qarori bilan Vazirlar Mahkamasining “Radiochastota spektridan foydalanish sohasida ruxsat etish hamda radioelektron vositalar va yuqori chastotali qurilmalardan foydalanishni tartibga solish to‘g‘risida” 2020-yil 22-dekabrdagi 801-son qaroriga radiochastota spektridan foydalanish sohasidagi ruxsat berish tartib-taomillarini takomillashtirishga qaratilgan o‘zgartirishlar va qo‘shimchalar to‘g‘risida ma’lumotlar berildi.
Shuningdek, yangi tahrirdagi Vazirlar Mahkamasining 2020-yil 22-dekabrdagi 801-son qarori 2-ilovasidagi nizomning 10-bobi, ya’ni “O‘zbekiston Respublikasi bojxona chegarasi orqali REV va YuChQni olib kirish tartibi” to‘g‘risida yig‘ilish qatnashchilariga tushunchalar berildi.
O‘tkazilgan o‘quv-seminar mashg‘uloti davomida Surxondaryo viloyati Bojxona boshqarmasi xodimlari o‘zlarini qiziqtirgan barcha savollarga batafsil javoblarni oldilar.

Сотрудникам таможни Сурхандарьинской области проведен тренинг-семинар
23 сентября 2023 года сотрудники CЭМC Сурхандарьинской области провели тренинг-семинар среди сотрудников Таможенного управления Сурхандарьинской области.
sa11111111.jpg
sa2222222222.jpg
На этом образовательном семинаре Постановление Кабинета Министров Республики Узбекистан О внесении изменений в постановление кабинета министров республики узбекистан от 22 декабря 2020 года № 801 «о регулировании в области использования радиочастотного спектра и использования радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств», направленных на совершенствование разрешительных процедур в сфере пользования радиочастотным спектром информация была предоставлена.
sa33333333.jpg
sa44444.jpg
Также участниками было совещание по главе 10 положения в Приложении 2 постановления Кабинета Министров от 22 декабря 2020 года №801, то есть «Порядок ввоза РЭВ и УЧК через таможенную границу Республики Узбекистан». данные идеи.
sa555555.jpg
sa666666.jpg
В ходе образовательного семинара сотрудники Сурхандарьинского областного таможенного управления получили подробные ответы на все интересующие их вопросы.