19-avgust kuni Toshkent shahridagi Inha universiteti Xalqaro malakalarni baholash markazidan akkreditatsiya sertifikatini oldi, bu esa Inha universitetining magistratura dasturlari Buyuk Britaniya malakalariga (RQF, 3-7 darajalar) rasman mos kelishini ko‘rsatadi.
Bu talabalar va abituriyentlar uchun katta imkoniyatlar ochadi:
talabalar nafaqat Inha universiteti, balki Buyuk Britaniyaning nufuzli oliy o‘quv yurtlari diplomlarini olishlari mumkin, ular orasida:
Glostershir universiteti, Xertfordshir universiteti, QA Oliy ta’lim va Nortumbriya universiteti, Ulster universiteti, G‘arbiy London universiteti, Vulverxempton universiteti
moslashuvchan ta’lim trayektoriyalari: dasturning bir qismini O‘zbekistonda, bir qismini Buyuk Britaniyadagi hamkor universitetlarda o‘tish mumkin
amaliyotga yo‘naltirilgan ingliz tilidagi o‘quv dasturi va amaliy tajriba
Inha universitetida allaqachon tajribali mutaxassislar uchun bakalavriat va Executive MBA (EMBA) dasturi faol ishlab turibdi.

19 августа Университет Инха в Ташкенте получил сертификат аккредитации от Международного центра оценки квалификаций, что говорит о том, что программы бакалавраи магистратуры Университета Инха официально соответствуют квалификациям Великобритании (RQF, уровни 3–7).
Это открывает большие возможности для студентов и абитуриентов:
студенты смогут получать дипломы не только Университета Инха, но и престижных вузов Великобритании, среди которых:
University of Gloucestershire, University of Hertfordshire, QA Higher Education & Northumbria University, Ulster University, University of West London, University of Wolverhampton
гибкие траектории обучения: часть программы можно пройти в Узбекистане, часть — в университетах-партнёрах в Великобритании
практико-ориентированный учебный план на английском языке и стажировка
В Инха уже активно функционирует бакалавриат и программа Executive MBA (EMBA) для опытных профессионалов.