“EMMM” DUK da huquqiy targ’ibot bo‘yicha o‘quv soati o‘tkazildi.
2022-yil 25-avgust kuni “Elektromagnit moslashuv markazi” davlat unitar korxonasi markaziy apparati bo‘lim va xizmatlari, Qoraqalpog‘iston Respublikasi va viloyatlar Elektromagnit moslashuv xizmatlari xodimlari uchun “ZOOM” ilovasi orqali navbatdagi o‘quv soati o‘tkazildi.
O’quv soatida Fuqaro muhofazasi 1-toifali muhandisi Sh.Normurodov hamda Radionazorat va tehnik rivojlanish xizmati 1-toifali muhandisi M.Saidov tomonidan o‘quv soati mavzusiga doir taqdimotlar qilindi.
Bunda Sh.Normurodov tomonidan O‘zbekiston Respublikasining “Aholini va hududlarni tabiiy hamda texnogen xususiyatli favqulodda vaziyatlardan muhofaza qilish to‘g‘risida”gi 2022-yil 17-avgustdagi O‘RQ-790-son qonuni mazmun-mohiyati haqida barcha ZOOM qatnashchilariga batafsil ma’lumotlar berildi. Ishtirokchilar ham o‘z fikr mulohazalari bilan bo‘lishib faol qatnashishdi.
Shuningdek, O’zbekiston Respublikasining “Aloqa to‘g‘risida”gi 1992-yil 13-yanvardagi № 512-XII sonli qonuni mazmun mohiyati hamda qonunlarning  asosiy maqsadi, vazifalari va funksiyаlari, huquq va majburiyаtlari, javobgarligi to‘g‘risidagi ma’lumotlar tadbir ishtirokchilariga M.Saidov tomonidan yetkazildi.

26 августа 2022 года для работников отделов и служб центрального аппарата Государственного унитарного предприятия «Центр электромагнитной совместимости», «Служб электромагнитной совместимости» Республики Каракалпакстан и областей, проведен через приложение ZOOM учебный час по правовой пропаганде.
Участникам учебного часа продемонстрирована содержательная презентация лекций сотрудников ЦЭМС: инженер 1-й категории гражданской защиты Нормуродов Ш. и инженер 1-й категории М.Саидов.
На протяжении конференции Ш.Нормуродов разъяснил всем участникам ZOOM суть Закона Республики Узбекистан «О защите населения и территорий от чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера» от 17 августа 2022 года №790. Участники активно участвовали, делясь своим мнением.
Также, было проведено ознакомление участников с содержанием и основным назначением закона № 512-XII от 13 января 1992 года «О связи» Республики Узбекистан, задачах, функциях, и основных целях законов М. Саидовым.