Uchrashuvda IT-BILIM tomonidan taqdim etilayotgan loyihalar taqdimoti namoyish etildi va hamkorlik imkoniyatlarini muhokama qilindi.
Shuningdek, Yaponiya kompaniyalari uchun malakali mutaxassislarni tanlash, o‘qitish va amaliyot o'tashga jo'natish masalalari ham ko'rib chiqildi.
Delegatsiya IT-Recruitment loyihasiga alohida qiziqish bildirdi. Ushbu loyiha va ishga qabul qilishning aniq mezonlari bilan tanishib chiqqandan so'ng keyingi hamkorlik rejalari tuzilishiga kelishib olindi.
Yaponiya investorlari bilan hamkorlik biz uchun muhim qadam boʻlib, xalqaro maydonda oʻz oʻrnimizni rivojlantirish, mutaxassislarimizni xorijiy kompaniyalarda ishga joylashish va mamlakatimizda IT-sohasini rivojlantirishga keng imkoniyatlar yaratishga xizmat qiladi.

На встрече была показана презентация проектов, представленных IT BILIM, и обсуждены возможности сотрудничества.
Также были рассмотрены вопросы подбора, обучения и направления квалифицированных специалистов для японских компаний.
Делегация выразила особый интерес к проекту IT-Recruitment. После ознакомления с данным проектом и конкретными критериями подбора персонала была достигнута договоренность о составлении дальнейших планов сотрудничества.
Сотрудничество с японскими инвесторами является для нас важным шагом, способствующим развитию и укреплению наших позиций на международной арене, трудоустройству наших специалистов в зарубежные компании и созданию широких возможностей для развития IТ-индустрии в нашей стране.