1-iyun – “Хalqaro bolalarni himoya qilish kuni” munosabati bilan “Boshliq” MFYda bolalar uchun tadbir tashkil etildi
2022-yil 1-iyun kuni “Хalqaro bolalarni himoya qilish kuni” munosabati bilan “Elektromagnit moslashuv markazi” DUK tomonidan Yakkasaroy tumanidagi "Boshliq" mahallasida bolalar uchun bayram tadbir tashkil qilindi.
O‘zbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligining 2022-yil 27 apreldagi 71-F-son farmoyishining 3-bandi ijrosini ta’minlash maqsadida tashkillashtirilgan ushbu tadbir mahalla ahlining bo‘sh vaqtini samarali tashkil etishga qaratilgan tashabbuslardan yana biri bo‘lib xizmat qildi.
Multfilm qahramonlari ishtirokidagi quvnoq tadbir va korxona tomonidan taqdim etilgan esdalik sovg‘alari va 100 dan ortiq bolalar o‘yinchoqlari bolajonlarga bayramona kayfiyat bag‘ishladi.

В связи с «Международным днем защиты детей» в махалле “Башлык” организован праздник для детей
1 июня 2022 года в связи с «Международным днем защиты детей» ГУП «Центр электромагнитной совместимости» организовало праздничное мероприятие для детей в махалле «Башлык», находящаяся в Яккасарайском районе.
Данное мероприятие, организованное во исполнение пункта 3 распоряжения Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан от 27 апреля 2022 года № 71-Ф, явилось еще одним хорошим начинанием, направленным на эффективную организацию досуга жителей махалли.
Веселый праздник с участием мультяшных героев и более ста подарков и игрушек, врученных предприятием, подарили детям по-настоящему праздничное настроение.