Toshkent shahridagi Inha universiteti rektori Bobur Abdullayev Ca' Foscari University of Venice bilan qo‘shma ta’lim dasturini yo‘lga qo‘yish bo‘yicha rasmiy shartnomani imzoladi.
Bu bo‘lajak abituriyentlar uchun nimani anglatadi:
- Ta’lim 3+1 formatida amalga oshiriladi: 3 yil Toshkent shahridagi Inha universitetida va 1 yil Italiyada bepul o'qitiladi;
- Dastur Computer Engineering (Data Science) yakunida talabalar O‘zbekiston va Italiya namunadagi ikki tomonlama diplomga ega bo‘ladilar;
- Dastur chuqurlashtirilgan akademik tayyorgarlik va xalqaro mobillikni rivojlantirishga yo‘naltirilgan.
Yangi Italya yo‘nalishining ishga tushirilishi Toshkent shahridagi Inha universitetining xalqaro ekotizimini rivojlantirishdagi strategik qadam bo‘lib, talabalar uchun global imkoniyatlarni kengaytiradi.

В Университете Инха в Ташкенте запускается новое итальянское направление международного образования!
Ректор Университета Инха в Ташкенте Бобур Абдуллаев подписал официальный договор о запуске совместной образовательной программы Computer Engineering (Data Science) с Ca’ Foscari University of Venice.
Что это значит для будущих абитуриентов:
- Обучение будет реализовано в формате: 3 года учебы в Университете Инха в Ташкенте и 1 год в Италии бесплатно;
- По завершении программы студенты смогут получить двойной диплом — узбекского и итальянского образца;
- Программа ориентирована на углублённую академическую подготовку, развитие международной мобильности
Запуск нового итальянского направления — это стратегический шаг в развитии международной экосистемы Университета Инха в Ташкенте и расширение глобальных возможностей для студентов.