Kompaniya yuqori texnologik yechimlarni ishlab chiqish va joriy etishga ixtisoslashgan AT kompaniya bo‘lib, bugungi kunda uning loyihalari ustida 40 nafardan ortiq mutaxassis faoliyat yuritmoqda. Kompaniya faoliyati fintech, biznes jarayonlarini avtomatlashtirish, raqamli xizmatlar, innovatsiyalar va media yo‘nalishlarini qamrab oladi.
Bugungi kunda korxona tomonidan “TezPay”, “Tezda”, “TangaPay” va “Yubor” — raqamli to‘lovlar va pul o‘tkazmalari kabi bir qator zamonaviy fintech loyihalarni amalga oshirilmoqda.
Avtomato.uz — biznes jarayonlarini kompleks avtomatlashtirishga mo‘ljallangan SaaS platforma. U nasiya savdosini boshqarish, mijozlarni skoring qilish, ombor hisobini yuritish, POS tizimlari, xodimlarni boshqarish va marketing jarayonlarini avtomatlashtirish imkonini beradi. Hozirda platformadan 100 dan ortiq korporativ mijoz foydalanmoqda. Loyihaga “Imkon Ventures” tomonidan 100 ming AQSH dollari miqdorida investitsiya kiritilgan. 2026-yil yakuniga qadar mijozlar bazasini 500 tadan oshirish va yangi biznes yo‘nalishlari uchun maxsus yechimlarni ishga tushirish rejalashtirilgan.
TezAvia va ParvozSIM — sayohat, aviatsiya va telekommunikatsiya sohalarida raqamli xizmatlarni taqdim etishga yo‘naltirilgan platformalar.
REVO Lab — innovatsion loyihalar va startaplarni rivojlantirish, yangi texnologik yechimlarni ishlab chiqish hamda qo‘llab-quvvatlashga yo‘naltirilgan innovatsion yo‘nalish.
REVO Podcast — tadbirkorlik, biznes va texnologiyalar yo‘nalishida media kontent va podkastlar yaratishga qaratilgan loyiha.
REVO Speaker — sun’iy intellekt texnologiyalari asosida ishlaydigan, o‘zbek tilida adabiy til me’yorlariga rioya qilgan holda tabiiy va xatosiz muloqot qila oladigan milliy ovozli assistent va aqlli kolonkani yaratishga qaratilgan loyiha. Loyiha O‘zbekistonda o‘zbek tilidagi zamonaviy ovozli texnologiyalarni rivojlantirish hamda foydalanuvchilar uchun qulay raqamli xizmatlarni yaratishga xizmat qiladi.
Tashrif davomida vazir Sherzod Shermatov kompaniyaning ilg‘or loyihalari va dasturiy yechimlari bilan yaqindan tanishdi. Loyihalarni yanada rivojlantirish, xizmatlar ko‘lamini kengaytirish hamda kompaniyaning istiqboldagi faoliyati yuzasidan taklif va tavsiyalar bildirildi.
Raqamli texnologiyalar vazirligi tomonidan hududlarda AT kompaniyalar faoliyatini rivojlantirish, innovatsion loyihalarni qo‘llab-quvvatlash, raqamli xizmatlar ko‘lamini kengaytirish va yangi texnologik yechimlarni amaliyotga joriy etishga qaratilgan ishlar davom ettirilmoqda.

В рамках визита министра цифровых технологий Шерзода Шерматова в Хорезмскую область состоялось ознакомление с деятельностью резидента IT Park — ООО «Revolution Global» в городе Ургенче.
В настоящее время компанией реализуется ряд современных финтех-проектов, в том числе «TezPay», «Tezda», «TangaPay» и «Yubor», ориентированных на цифровые платежи и денежные переводы.
Avtomato.uz — SaaS-платформа для комплексной автоматизации бизнес-процессов. Она позволяет управлять продажами в рассрочку, проводить скоринг клиентов, вести складской учёт, автоматизировать POS-системы, управление персоналом и маркетинговые процессы. В настоящее время платформой пользуются более 100 корпоративных клиентов. В проект компанией «Imkon Ventures» инвестировано 100 тысяч долларов США. До конца 2026 года планируется увеличить клиентскую базу до 500 компаний и запустить специализированные решения для новых направлений бизнеса.
TezAvia и ParvozSIM — платформы, ориентированные на предоставление цифровых услуг в сфере туризма, авиации и телекоммуникаций.
REVO Lab — инновационное направление, ориентированное на развитие инновационных проектов и стартапов, разработку и поддержку новых технологических решений.
REVO Podcast — проект по созданию медиаконтента и подкастов о предпринимательстве, бизнесе и технологиях.
REVO Speaker — проект по созданию национального голосового ассистента и интеллектуальной колонки на основе технологий искусственного интеллекта. Решение способно вести естественный диалог на узбекском языке с соблюдением норм литературного языка. Проект направлен на развитие современных голосовых технологий на узбекском языке и создание удобных цифровых сервисов для пользователей.
В ходе визита министр Шерзод Шерматов ознакомился с передовыми проектами и программными решениями компании. По итогам были представлены предложения и рекомендации по дальнейшему развитию проектов, расширению спектра услуг и перспективным направлениям деятельности компании.
Министерством цифровых технологий последовательно продолжается работа по развитию деятельности IT-компаний в регионах, поддержке инновационных проектов, расширению спектра цифровых услуг и внедрению новых технологических решений.