2022-yil 21-oktabr kuni Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vaziri o‘rinbosari Doniyor Rustamov boshchiligida Farg‘ona viloyati O‘zbekiston tumanidagi Hunarmadlar uyi binosida soha tashkilotlari mas’ullari bilan birgalikda jismoniy va yuridik shaxslar, tadbirkorlik subyektlari, talaba-yoshlar ishtirokida sayyor qabul bo‘lib o‘tdi. Unda Farg‘ona viloyati EMMX boshlig‘i A.Z.Mirzaaxmedov, muhandislar A.U.Karimov va D.B.Alimdjanovlar ishtirok etishdi.
Farg‘ona viloyati Elektromganit moslashuv xizmati boshlig‘i A.Z.Mirzaaxmedovga mobil aloqa sifati yuzasidan Oʻzbekiston tumani Oʻqchi MFY raisi F.Uzoqov va fuqaro Z.Xamidullayev, Namuna MFY raisi Z.O‘ktamov, Beshkapa MFY fuqarosi X.Abdullayev, va Darveshabod MFY fuqarosi A.Rizayevlarning yo‘llangan murojaatlarini joyiga chiqqan holda 10 kun muddatda o‘rganib chiqish va o‘tkazilgan o‘rganish ishlari jarayonida murojaatchilar bilan zarur tushuntirish ishlari olib borish hamda tegishli tartibda Vazirlikning hududiy boshqarmasiga ma’lumotlar taqdim etish topshirig‘i berildi.
Sayyor qabulda qayd etilgan murojaatlarga Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vaziri o‘rinbosari D.Rustamov hamda soha korxona va tashkilotlar, mobil aloqa operatorlari rahbarlari javob qaytarishdi. Shuningdek, boshqa ishtirokchilarni qiziqtirgan savollarga ham javob berildi.
21-oktabr kuni Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vaziri o‘rinbosari Doniyor Rustamov tomonidan berilgan topshiriqlar ijrosini ta’minlash maqsadida 2022-yil 27-oktabr kuni Fargʻona viloyati EMMX boshligʻi A.Z.Mirzaaxmedov joyiga chiqqan holda Oʻzbekiston tumani hududida joylashgan MFY raislari va fuqarolari qilgan murojaatlari yuzasidan murojaatchilar bilan koʻrishgan xolda oʻrganish ishlarini olib bordi.

В Узбекистанском районе Ферганской области был проведён выездной приём с участием физических и юридических лиц
21 октября 2022 года под руководством заместителя министра по развитию информационных технологий и коммуникаций Дониёра Рустамова в здании Дома ремесленников Узбекистанского района Ферганской области совместно с руководителями организаций отрасли состоялся прием физических и юридических лиц, хозяйствующих субъектов, молодежи и студентов. В нем приняли участие начальник СЭМС Ферганской области А.З.Мирзаахмедов, инженеры А.У.Каримов и Д.Б.Алимджанов.
По обращениям председателя МСГ Окчи Узбекистанского района Ф.Узокова, гражданина З.Хамидуллаева, председателя МСГ Намуна З.Октамова, гражданина МСГ Бешкапа Х.Абдуллаева и гражданина МСГ Дарвешобод А.Ризаева по качеству мобильной связи, начальнику службы Электромагнитной совместимости Ферганской области А.З.Мирзаахмедову дано задание - рассмотреть обращения, в 10-дневный срок встретиться с заявителями и провести разъяснительную работу, предоставить информацию в Территориальное управление министерства.
Заместитель министра по развитию информационных технологий и коммуникаций Д.Рустамов и руководители предприятий и организаций сферы связи, операторы сотовой связи ответили на все обращения, поступившие в время проведения выездного приёма.
27 октября 2022 года, в целях обеспечения выполнения поручений, поставленных заместителем министра по развитию информационных технологий и коммуникаций Дониёром Рустамовым от 21 октября, начальник СЭМС Ферганской области Мирзаахмедов А.З. выехал на место и провел встречи с заявителями по поводу обращений председателей МСГ и граждан на территории Узбекистанского района.