O‘zbekiston Respublikasi davlat mustaqilligining 35 yilligi munosabati bilan mamlakatimizda “Yagona Vatan, yagona xalq bo‘lib, yangi hayot va kelajak yaratamiz!” shiori ostida keng targ‘ibot-tashviqot ishlari olib borilmoqda.
Mazkur ezgu g‘oya xalqimizni yagona maqsad va umumiy intilishlar yo‘lida birlashtirish, Vatanga muhabbat, milliy g‘urur va mustaqillik qadriyatlarini yanada mustahkamlashga xizmat qilmoqda.
Elektromagnit moslashuv markazida ham O‘zbekiston mustaqilligining 35 yilligini munosib kutib olish, bayramning mazmun-mohiyatini keng targ‘ib qilish hamda jamoada vatanparvarlik va birdamlik muhitini mustahkamlashga alohida e’tibor qaratilmoqda.
Markaz jamoasi tomonidan tashkilot binosi va hududida bayramona muhit yaratish, davlatimiz mustaqilligining tarixiy ahamiyati, mamlakatimizda amalga oshirilayotgan keng ko‘lamli islohotlar hamda erishilayotgan yutuqlarni targ‘ib etishga qaratilgan tadbirlar va targ‘ibot ishlari amalga oshirilmoqda.
Tadbirlar jarayonida xodimlar tomonidan Vatan ravnaqi, xalq farovonligi va yurt kelajagi yo‘lida fidokorona mehnat qilish, o‘z vazifalariga mas’uliyat bilan yondashish hamda Yangi O‘zbekiston taraqqiyotiga munosib hissa qo‘shish g‘oyalari ilgari surilmoqda.
Zero, mustaqillik — bu nafaqat tarixiy sana, balki bugungi tinch va farovon hayotimiz, erkin mehnat qilish va kelajakka ishonch bilan intilishimizning mustahkam poydevoridir.
“Yagona Vatan, yagona xalq bo‘lib, yangi hayot va kelajak yaratamiz!” shiori ostidagi targ‘ibot ishlari ham ana shu ulug‘ maqsad — Vatanimiz taraqqiyoti va xalqimiz farovonligi yo‘lida barchamizni birlashtirishga xizmat qilmoqda.

Единая Родина, единый народ — вместе создаём новую жизнь и будущее
В связи с 35-летием государственной независимости Республики Узбекистан в нашей стране проводятся широкие просветительские мероприятия под девизом «Единая Родина, единый народ — вместе создаём новую жизнь и будущее!»
Данная благородная идея направлена на объединение нашего народа вокруг общих целей и стремлений, укрепление любви к Родине, национальной гордости и уважения к ценностям независимости.
В ЦЭМС также уделяется особое внимание достойной встрече 35-летия независимости Узбекистана, широкому продвижению идей праздника, а также укреплению в коллективе духа патриотизма, единства и взаимного уважения.
photo2026-08-1717-40-46.jpg
Коллективом Центра проводятся информационно-просветительские мероприятия, направленные на создание праздничной атмосферы, повышение осведомлённости сотрудников об историческом значении независимости нашей страны, масштабных реформах и достижениях Узбекистана.
photo2026-08-1717-40-51.jpg
В рамках проводимой работы особое внимание уделяется вопросам ответственного отношения к своим обязанностям, добросовестного труда на благо Родины и внесения достойного вклада в развитие Нового Узбекистана.
photo2026-08-1717-40-56.jpg
Ведь независимость — это не только историческая дата, но и прочная основа сегодняшней мирной и благополучной жизни, возможности свободно трудиться и с уверенностью смотреть в будущее.
photo2026-08-1717-41-01.jpg
Информационно-просветительские мероприятия под девизом «Единая Родина, единый народ — вместе создаём новую жизнь и будущее!» служат укреплению единства нашего народа и объединяют всех нас вокруг великой цели — дальнейшего развития нашей Родины и повышения благосостояния народа.