Yangi hayot uchun, Yangi Oʻzbekiston uchun!
Joriy yilning 28-avgust sanasida Qashqadaryo viloyati Elektromagnit moslashuv xizmatida “Yangi hayot uchun, yangi O‘zbekiston uchun” ezgu g‘oyasi ostida ma’naviy-ma’rifiy davra suhbati o‘tkazildi.
Mazkur davra suhbati O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2023-yil 27-iyuldagi “O‘zbekiston Respublikasi davlat mustaqilligining 32 yillik bayramiga tayyorgarlik ko‘rish va uni o‘tkazish toʻgʻrisida”gi PQ-241 Qarorida keltirib o‘tilgan “Yangi hayot uchun, Yangi Oʻzbekiston uchun” bosh g‘oyasini ishchi-xodimlar o‘rtasida ilgari surish maqsadida tashkil etildi.
Suhbat davomida mustaqilligimiz tarixi, uni yanada mustahkamlash yo‘lida amalga oshirilayotgan keng ko‘lamli islohotlar hamda mamlakatimizda inson huquq va manfaatlarini ta’minlash, xalq farovonligiga erishish, fuqarolarning huquq va erkinliklarini ro‘yobga chiqarish masalalariga to‘xtalib o‘tildi. Ishchi-xodimlar o‘rtasida fikr-mulohazalar almashildi.

Во имя новой жизни, во имя Нового Узбекистана!
28 августа текущего года в Службе Электромагнитной совместимости  Кашкадарьинской области состоялся духовно-просветительский круглый стол под благородной идеей «Во имя новой жизни, во имя Нового Узбекистана».
Данный круглый стол был организован с целью продвижения основной идеи среди сотрудников под названием «Во имя новой жизни, во имя Нового Узбекистана!», упомянутой в Постановлении Президента Республики Узбекистан от 27 июля 2023 года № ПП-241 «О подготовке и проведении празднования 32-й годовщины государственной независимости Республики Узбекистан».
В ходе беседы были затронуты история нашей независимости, широкомасштабные реформы, реализованные в целях ее дальнейшего укрепления, а также вопросы обеспечения прав и интересов человека, достижения благосостояния народа, реализации прав и свобод граждан в нашей стране. Сотрудники Службы обменялись мнениями по вопросам, обсуждаемым в ходе круглого стола.