Zakovatli xodimlar – tashkilotimiz tayanchi va kelajagi
Xususan, joriy yilning 24-iyul kuni “Elektromagnit moslashuv markazi hamda uning hududiy tuzilmalarida ma’naviy-ma’rifiy ishlarni tashkil qilish bo‘yicha 2026-yil uchun yillik taqvim reja”ning tegishli bandlari ijrosini ta’minlash yuzasidan Qoraqalpog‘iston Respublikasi Elektromagnit moslashuv xizmati xodimlari orasida “Zakovat” intellektual o‘yini tashkil etildi.
photo2026-07-2815-08-12.jpg
Intellektual o‘yinda “Birinchi va ikkinchi renessans – buyuk daholar davri”, “Millat oydinlari” va “Kitob – ma’naviyat ko‘zgusi” mavzularida savollar berildi.
photo2026-07-2815-08-19.jpg
Mustaqilligimizning 35 yilligi keng nishonlanishi arafasida ushbu mavzularning yoritilishi milliy qadriyatlarimizga hurmat, ajdodlarga munosib avlod bo‘lish uchun turtki bo‘lishiga ishonamiz.
photo2026-07-2815-08-24.jpg
Viktorina davomida xodimlarimiz barcha savollarga o‘z bilim va dunyoqarashidan kelib chiqib mantiqan to‘g‘ri javoblar berishga harakat qilishdi, javoblarni tarixdagi voqea hodisalar bilan bog‘lab bilimlarni yanada mustahkamlashdi.
photo2026-07-2815-08-29.jpg
Intellektual va zukko xodimlar — har bir korxonaning eng katta boyligi va kelajagidir. Zero, bilimli va zakovatli jamoa bilan har qanday yuksak marralarni zabt etish mumkin.

В нашей организации особое внимание уделяется не только повышению производительности труда, но и развитию интеллектуального потенциала сотрудников, а также организации их содержательного досуга.
В частности, 24 июля текущего года во исполнение соответствующих пунктов «Годового календарного плана по организации духовно-просветительской работы в Центре электромагнитной совместимости и его территориальных подразделениях на 2026 год» среди сотрудников Службы электромагнитной совместимости Республики Каракалпакстан была организована интеллектуальная игра «Заковат».
В ходе интеллектуальной игры были заданы вопросы по темам: «Первый и второй Ренессанс — эпоха великих гениев», «Просветители нации» и «Книга — зеркало духовности».
Освещение этих тем накануне широкого празднования 35-летия нашей независимости служит проявлением уважения к национальным ценностям и стимулирует быть достойными потомками наших великих предков.
В процессе викторины сотрудники старались дать логически верные ответы на все вопросы, опираясь на свои знания и кругозор, а также закрепили свои знания, связывая ответы с историческими событиями.
Умные, эрудированные и интеллектуально развитые сотрудники — это главное богатство и будущее каждого предприятия. Ведь именно с сильной и интеллектуальной командой можно покорить самые высокие вершины.